Paid Memberships Pro 2.12.2 - en to da translation catalogue (617 entries)

en:  and then <strong>%s after %d %s</strong>.
da: og derefter <strong>%s efter %d %s</strong>.

en:  and then <strong>%s every %d %s for %d more %s</strong>.
da: og herefter <strong>%s hver %d %s for %d flere %s</strong>.

en:  and then <strong>%s every %d %s</strong>.
da: og derefter <strong>%s hver %d %s</strong>.

en:  and then <strong>%s per %s for %d more %s</strong>.
da: og herefter <strong>%s pr %s for %d flere %s</strong>.

en:  and then <strong>%s per %s</strong>.
da: og derefter <strong>%s pr %s</strong>.

en: %d members found.
da: %d medlemmer fundet.

en: %d orders found.
da: %d ordre fundet.

en: %s after %d %s.
da: %s efter %d %s.

en: %s every %d %s for %d more %s.
da: %s hver %d %s for %d flere %s.

en: %s every %d %s.
da: %s hver %d %s.

en: %s has had their payment subscription cancelled by Stripe. Please check that this user's membership is cancelled on your site if it should be.
da: %s har fået deres abonnement annulleret hos Stripe. Venligst kontroller, at brugerens medlemsskab er annulleret på din side, hvis det skulle ønskes.

en: %s per %s for %d more %s.
da: %s pr %s for %d flere %s.

en: %s per %s.
da: %s pr %s.

en: &larr; Return to Home
da: &larr; Tilbage til Hjem

en: &larr; Return to Your Account
da: &larr; Tilbage til Din Konto

en: &larr; View All Invoices
da: &larr; Se Alle Fakturaer

en: 2Checkout integration does not currently support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
da: Integration til 2Checkout understøtter ikke brugerdefineret prøve periode. Du kan lave en prøve periode, ved at sætte en betaling op, som er anderledes fra det oprindelige beløb.

en: 2Checkout integration does not support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
da: 2Checkout integration understøtter ikke brugerdefineret prøveperiode. Du kan lave en prøveperiode via indstillinger, og sætte første betaling til et andet beløb.

en: <p class="pmpro_level_discount_applied">The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.</p>
da: <p class="pmpro_level_discount_applied">Denne <strong>%s</strong> kode er blevet tilføjet til din ordre.</p>

en: <p>A payment is being held for review within Authorize.net.</p><p>Payment Information From Authorize.net
da: <p>En betaling holdes tilbage for undersøgelse hos Authorize.net.</p><p>Betalings information fra Authorize.net

en: <p>The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.</p>
da: <p>Denne <strong>%s</strong> kode er blevet tilføjet til din ordre.</p>

en: <strong>%s</strong> now
da: <strong>%s</strong>

en: A Payment Gateway must be set up before any payments will be processed.
da: En Betalings Gateway skal sættes op, før betalinger kan blive behandlet.

en: A free reCAPTCHA key is required.
da: En gratis reCAPTCHA nøgle er påkrævet.

en: A partial payment was made that we could not refund. Please contact the site owner immediately to correct this.
da: Noget af betalingen er gennemført, så vi kunne ikke refundere beløbet. Kontakt venligst hjemmesidens administrator, med det samme, for at få det rettet.

en: A partial payment was made that we could not void. Please contact the site owner immediately to correct this.
da: En del af betalingen er allerede gennemført, og kan ikke afbrydes. Kontakt venligst hjemmesidens administrator, med det sammme, for at få det rettet.

en: API Password
da: API Adgangskode

en: API Signature
da: API Signatur

en: API Username
da: API Brugernavn

en: Accepted Credit Card Types
da: Accepterede Kreditkort

en: Account
da: Konto

en: Account Information
da: Konto Informationer

en: Account Number
da: Kontonummer

en: Account Page
da: Konto Side

en: Add New Discount Code
da: Tilføj Ny Rabatkode

en: Add New Level
da: Tilføj Nyt Niveau

en: Add New Membership Level
da: Tilføj Nyt Medlemsskabniveau

en: Add New Order
da: Tilføj Ny Ordre

en: Add Ons
da: Tilføjelser

en: Add a membership level to get started.
da: Tilføj et medlemsniveau for at komme igang.

en: Address 1
da: Adresse 1

en: Address 2
da: Adresse 2

en: Admin Changes
da: Admin Ændringer

en: Ads from the following plugins will be automatically turned off
da: Reklamer fra følgende plugins ville automatisk blive slået fra

en: Advanced
da: Avanceret

en: Advanced Settings
da: Avancerede Indstillinger

en: Affiliate ID
da: Assosieret ID

en: Affiliate SubID
da: Assosieret SubID

en: After
da: Efter

en: After saving this level, make note of the ID and create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to <em>pmpro_#</em>, where # is the level ID.
da: Når du har gemt dette niveau, lav en note af ID og opret en "Plan" i dit Braintree kontrolpanel, med de samme indstillinger, og at "Plan ID" er sat til <em>pmpro_#</em>, hvor # er niveau ID.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
da: Efter du har gennemført din betaling, vil din først %d periode være GRATIS.

en: After your initial payment, your first %d payments will cost %s.
da: Efter du har gennemført din betaling, vil dit %d gebyr være %s.

en: After your initial payment, your first payment is Free.
da: Når du har gennemført din betaling, vil din første periode være GRATIS.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
da: Efter du har gennemført din betaling, vil din første periode koste %s.

en: All
da: Alle

en: All Levels
da: Alle Niveauer

en: All Time
da: Totalt

en: All Users
da: Alle Brugere

en: All good!
da: Alt er Fint!

en: Allow Signups
da: Tillad Registrering

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
da: Næsten færdig. Gennemgå medlemsskabets informationer og priser herunder, <strong>Klik derefter på "Gennemfør Betaling" Knappen</strong> for at færdiggøre din ordre.

en: Already have an account?
da: Har du allerede en konto?

en: An Email From %s
da: En E-mail Fra %s

en: Annual
da: Årlig

en: Apply
da: Anvend

en: Are you a spammer?
da: Er du en Robot?

en: Are you sure you want to cancel your membership?
da: Er du sikker på at du vil annullere dit medlemsskab?

en: Are you sure you want to delete membership level %s? All subscriptions will be cancelled.
da: Er du sikker på, at du ville slette medlemsskabniveau %s? - Alle abonnenter vil blive annulleret.

en: Are you sure you want to delete the %s discount code? The subscriptions for existing users will not change, but new users will not be able to use this code anymore.
da: Er du sikker på, at du ville slette %s rabatkoden?. Abonnement for eksisterende brugere vil ikke ændre sig, men nye brugere har ikke mulighed for at bruge koden.

en: Assign the WordPress pages for each required Paid Memberships Pro page or
da: Tildel Wordpress sider til hver påkrævet Paid Memberships Pro-side eller

en: Australian Dollars (&#36;)
da: Australsk Dollar (&#36;)

en: Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership invoice. A welcome email with a copy of your initial membership invoice has been sent to %s.
da: Herunder er der detaljer omkring din medlemskonto, samt en kvittering for din første betaling for medlemsskabet. <br>En velkomst e-mail, med en kopi af din faktura er blevet sendt til %s.

en: Below are details about your membership account. A welcome email with has been sent to %s.
da: Herunder er detajlerne omkring dit medlemsskab. En velkomst e-mail er blevet sendt til %s.

en: Bill Updates
da: Faktura Opdateringer

en: Billing Address
da: Faktura Addresse

en: Billing Ammount
da: Betalings Beløb

en: Billing Amount
da: Beløb

en: Billing City
da: Faktura By

en: Billing Country
da: Faktura Land

en: Billing Cycle
da: Faktura-Cyklus

en: Billing Cycle Limit
da: Betalings-Cyklus Grænse

en: Billing Details
da: Faktura Detaljer

en: Billing Information
da: Betalingsinformation

en: Billing Information Page
da: Regnings Information-Side

en: Billing Name
da: Faktura Navn

en: Billing Phone
da: Faktura Telefon

en: Billing Postal Code
da: Faktura Postnummer

en: Billing State
da: Faktura Region

en: Billing Street
da: Faktura Vej

en: Billing information has been udpated for %s at %s
da: Betalingsinformationer er blevet opdateret for %s hos %s

en: Braintree integration currently does not support trial amounts greater than $0.
da: Braintree integration understøtter prøveperioder der er større end $0.

en: Braintree integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
da: Braintree integration understøtter kun gentagende betalinger per "Uge", "Måned" eller "År".

en: Brazilian Real (&#36;)
da: Brasiliansk Real (&#36;)

en: By default, system generated emails are sent from <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. You can update this from address using the fields below.
da: Som standard, vil systemet generere en e-mail sendt fra <em><strong>wordpress@ditdomæne.com</strong></em>. - Du har mulighed for, at opdatere denne adresse ved at bruge felterne nedenfor.

en: Canadian Dollars (&#36;)
da: Canadisk Dollar (&#36;)

en: Cancel
da: Annullér

en: Cancel Membership
da: Annullér Medlemsskab

en: Cancel Page
da: Annullér-Side

en: Cancellation
da: Annullering

en: Cancellation Rate
da: Annullerings-Rate

en: Cancellations
da: Annulleringer

en: Card Number
da: Kortnummer

en: Card Type
da: Korttype

en: Categories
da: Kategorier

en: Change Membership Level
da: Skift Medlemsskabsniveau

en: Change Password
da: Skift Adganskode

en: Check Out with PayPal
da: Gå til Kassen med PayPal

en: Check Out with a Credit Card Here
da: Gå til Kassen med Kreditkort her

en: Check if this level has a recurring subscription payment.
da: Klik her, hvis dette niveau har Gentagende Betalinger.

en: Check this to set an expiration date for new sign ups.
da: Klik her, for at sætte en udløbsdato for nye registreringer.

en: Check this to set when membership access expires.
da: Klik her for at indstille hvornår medlemsskabet udløber

en: Check to add a custom trial period.
da: Klik her, for at tilføje en Brugerdefineret Prøveperiode

en: Check to hide this level from the membership levels page and disable registration.
da: Kryds her, for at skjule dette Niveau fra medlemsskabsniveau-siden, og deaktivere registrering.

en: Checkout
da: Gå til Kassen

en: Checkout Page
da: Gå til Kassen-Side

en: Checkout: Payment Information
da: Gå til Kassen: Betalings Informationer

en: Chinese Yuan
da: Kinesisk Yuan

en: Choose Levels to Hide Ads From
da: Vælg nivauer hvor Reklamer skal skjules

en: Choose your Payment Method
da: Vælg din Betalingsmetode

en: City
da: By

en: City, State Zip
da: By, Region, Postnummer

en: Click here to change your discount code
da: Klik her for at ændre din rabatkode

en: Click here to enter your discount code
da: Klik her for at indtaste din rabatkode

en: Click here to go to the home page.
da: Klik her, for at gå til forsiden.

en: Click here to signup for reCAPTCHA
da: Klik her, for at registere med reCAPTCHA

en: Client-Side Encryption Key
da: Klient-Side Krypteret Nøgle

en: Code
da: Kode

en: Code %s deleted successfully.
da: Kode %s slettet succesfuldt.

en: Code not found.
da: Kode ikke fundet.

en: Complete Payment
da: Gennemfør Betaling

en: Confirm Email
da: Bekræft E-mail

en: Confirm Email Address
da: Bekræft E-mail Adresse

en: Confirm Password
da: Bekræft Adgangskode

en: Confirmation Message
da: Bekræftigelses Besked

en: Confirmation Page
da: Bekræftigelses-Side

en: Content Settings
da: Indhold - Indstillinger

en: Could not cancel old subscription.
da: Kunne ikke annullere det gamle abonnement.

en: Could not connect to Authorize.net
da: Kunne ikke forbinde til Authorize.net

en: Could not find the subscription.
da: Kunne ikke finde abonnement.

en: Country
da: Land

en: Coupon
da: Kupon

en: Coupon Amount
da: Rabatbeløb

en: Create your first discount code now
da: Opret din første Rabatkode nu

en: Credit Card Information
da: Kreditkort Information

en: Credit Card on File Expiring Soon at %s
da: Kreditkort udløber snart hos %s

en: Credit card expiring email sent to %s.
da: Kreditkort udløber e-mail, er sendt til %s.

en: Currency
da: Valuta

en: Current Level
da: Nuværrende Niveau

en: Custom Trial
da: Brugerdefineret Prøveperiode

en: Customers in %s will be charged %s%% tax.
da: Kunder hos %s ville blive opkrævet %s%%  i skat.

en: Czech Koruna
da: Tjekkisk Koruna

en: Daily
da: Daglig

en: Danish Krone
da: Dansk Krone

en: Date
da: Dato

en: Day
da: Dag

en: Day(s)
da: Dag(e)

en: Default WP notification email. (Recommended: Leave unchecked. Members will still get an email confirmation from PMPro after checkout.)
da: Standard WP notifikations email. (Anbefales: Ikke Aktiveret. Medlemmer vil stadig få email bekræftigelse fra PMPRO efter de har betalt.)

en: Deleting orders is permanent and can affect active users. Are you sure you want to delete order %s?
da: Slette en ordre er permanent og kan påvirke aktive brugere. - Er du sikker på, at du ville slette ordre %s?

en: Description
da: Beskrivelse

en: Details
da: Detaljer

en: Disable New Signups
da: Deaktivér Nye Tilmeldinger

en: Disabled
da: Deaktiveret.

en: Discount Code
da: Rabatkode

en: Discount Codes
da: Rabatkode

en: Discount code added successfully.
da: Rabatkode er tilføjet succesfuldt.

en: Discount code updated successfully.
da: Rabatkode er opdateret succesfuldt

en: Discount codes allow you to offer your memberships at discounted prices to select customers.
da: Rabatkoder giver dig mulighed for at tilbyde medlemmer Rabat til udvalgte kunder.

en: Do you have a discount code?
da: Har du en rabatkode?

en: Duration
da: Varighed

en: Edit Billing Information
da: Redigér Betalingsinformationer

en: Edit Discount Code
da: Redigér Rabatkode

en: Edit Membership Level
da: Redigér medlemsskabniveau

en: Edit Profile
da: Redigér Profil

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail Adresse

en: Email Settings
da: E-mail Indstillinger

en: Enabled
da: Aktivér

en: Ended
da: Afsluttet

en: Error adding discount code. That code may already be in use.
da: Fejl i at tilføje rabatkode. - Denne kode er måske allerede i brug.

en: Error adding membership level.
da: Fejl i at tilføje medlemskabsniveau.

en: Error creating customer record with Braintree:
da: Fejl i at oprette en kunde konto hos Braintree:

en: Error creating customer record with Stripe:
da: Fejl i at oprette kunde konto hos Stripe:

en: Error creating plan with Stripe:
da: Fejl i at oprette en plan hos Stripe:

en: Error deleting code. Please try again.
da: Fejl opstod i at slette koden. - Prøv igen

en: Error deleting discount code. The code was only partially deleted. Please try again.
da: Fejl med at slette rabatkoden. - Koden blev kun delvist slettet. Prøv igen.

en: Error deleting membership level.
da: Fejl i at slette medlemsskabniveau.

en: Error deleting order.
da: Fejl i at slette ordre.

en: Error during charge:
da: Fejl under ændring:

en: Error during settlement:
da: Fejl under afvikling:

en: Error interacting with database
da: Fejl i at kommunikere med database

en: Error saving order.
da: Fejl i at gemme ordre.

en: Error saving values for the %s level.
da: Fejl i at gemme værdier til dette niveau %s.

en: Error subscribing customer to plan with Braintree:
da: Fejl i at tilmelde kunden til en plan hos Braintree:

en: Error subscribing customer to plan with Stripe:
da: Fejl i at tilmelde kunden til en plan hos Stripe:

en: Error updating billing information.
da: Fejl i opdatering af betalingsinformationer.

en: Error updating discount code. That code may already be in use.
da: Fejl i at opdatere rabatkode. - Denne kode er måske allerede i brug.

en: Error updating membership level.
da: Fejl i opdatering af medlemsskabniveau.

en: Error updating order timestamp.
da: Fejl i at opdatere ordrens tidsstempel.

en: Euros (&euro;)
da: Euro (&euro;)

en: Expiration
da: Udløb

en: Expiration Date
da: Udløbsdato

en: Expiration Month
da: Udløbsmåned

en: Expiration Year
da: Udløbsår

en: Expires
da: Udløber

en: Expires In
da: Udløber om

en: Export to CSV
da: Eksportér til CSV

en: FREE
da: GRATIS

en: Failed to create customer.
da: Fejlret i at oprette kunde.

en: Failed to subscribe with Braintree:
da: Fejl i at tilmelde hos Braintree:

en: Failed to update customer.
da: Fejlet i at opdatere kunde.

en: Fee
da: Gebyr

en: Filter
da: Filtreret

en: First Name
da: Fornavn

en: First&nbsp;Name
da: Fornavn

en: Force SSL
da: Gennemtving SSL

en: Free
da: Gratis

en: From
da: Fra

en: From Email
da: Fra Email

en: From Name
da: Fra Navn

en: Full Name
da: Fulde Navn

en: Gateway Account Email
da: Gateway Konto Email

en: Gateway Environment
da: Gateway Miljø

en: Generate Report
da: Generér Rapport

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference orders.
da: Genereret af Gatewayen. - Nyttigt til krydsreferencer med ordre.

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference subscriptions.
da: Genereret af Gateway. - Nyttigt til krydsreferencer med abonnementer.

en: HTTPS Nuclear Option
da: HTTPS Nuclear Funktioner

en: Hide Ads From All Members
da: Skjul Reklamer For Alle Medlemmer

en: Hide Ads From Certain Members
da: Skjul Reklamer For Specifikke Medlemmer

en: How long before the expiration expires. Note that any future payments will be cancelled when the membership expires.
da: Hvor lang tid der går, før medlemsskabet udløber. - Husk at fremtidige betalinger vil blive annulleret når medlemskabet udløber.

en: Hungarian Forint
da: Ungarnsk Forint

en: I agree to the %s
da: Jeg acceppterer %s

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card authorized, but we cancelled the order immediately. You should not try to submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
da: VIGTIGT: Noget gik galt, under oprettelse af medlemsskab. Dit kreditkort blive godkendt, men vi annullerede ordren med det samme. Du skal ikke anvende formularen igen. Kontakt istedet vores support, for at problemet kan blive fikset.

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card was charged, but we couldn't assign your membership. You should not submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
da: VIGTIGT: Noget gik galt, under oprettelsen af medlemsskab. Der blev trukket penge fra dit kreditkort, men vi kunne ikke tildele dig dit medlemsskab. Du skal ikke anvende formularen igen. Kontakt istedet vores support, for at problemet kan blive fikset.

en: INVOICE for %s membership
da: FAKTURA for %s medlemsskab

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;
da: Hvis ikke aktiveret, alle emails fra "WordPress &lt;

en: If values are given, tax will be applied for any members ordering from the selected state. For more complex tax rules, use the "pmpro_tax" filter.
da: Hvis værdier er angivet, vil skat blive tilføjet til hvilken som helst medlem, fra den valgte Stat. For mere komplekse skatte regler, brug "pmpro_tax" filter.

en: If yes, create a WordPress page containing your TOS agreement and assign it using the dropdown above.
da: Hvis ja er valgt, opret en Wordpress side med din VOB aftale, og vælg den derefter fra listen herover

en: If your account is not activated within a few minutes, please contact the site owner.
da: Hvis din konto ikke er aktiveret inden for få minuter, kontakt venligst support.

en: Include the shortcode
da: Inkludér shortcode

en: Indian Rupee
da: Indisk Rupee

en: Indonesia Rupiah
da: Indonesisk Rupiah

en: Information updated. <a href="%s">&laquo; back to my account</a>
da: Informationer er opdateret. <a href="%s">&laquo; tilbage til min konto</a>

en: Initial Payment
da: Første Betaling

en: Instructions
da: Instruktioner

en: Invalid gateway.
da: Ugyldig gateway.

en: Invalid level.
da: Ugyldigt niveau.

en: Invoice #
da: Faktura #

en: Invoice #%s on %s
da: Faktura #%s den %s

en: Invoice Page
da: Faktura-Side

en: Israeli Shekel
da: Israelsk Shekel

en: Japanese Yen (&yen;)
da: Japansk Yen (&yen;)

en: Joined
da: Tilmeldt

en: LEAVE THIS BLANK
da: EFTERLAD DETTE BLANK

en: Last Invoice
da: Sidste Faktura

en: Last Login
da: Sidst Logget Ind

en: Last Name
da: Efternavn

en: Last Visit
da: Sidst Besøgt

en: Last&nbsp;Name
da: Efternavn

en: Learn more about <a title="Paid Memberships Pro - SSL Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/ssl/">SSL</a> or <a title="Paid Memberships Pro - Payment Gateway Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/payment-gateway/">Payment Gateway Settings</a>.
da: Lær mere om <a title="Paid Memberships Pro - SSL Indstillinger" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/ssl/">SSL</a> eller <a title="Paid Memberships Pro - Betaling Gateway Indstillinger" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/payment-gateway/">Betalingsgateway Indstillinger</a>.

en: Leave blank for unlimited uses.
da: Lad dette stå blank, for ubegrænset brug.

en: Level
da: Niveau

en: Levels
da: Niveauer

en: Levels Page
da: Niveau-Side

en: Lifetime Value (LTV)
da: Livstids-Værdi (LTV)

en: Live/Production
da: Live/Produktion

en: Log in here
da: Log ind her

en: Logged in as <strong>%s</strong>.
da: Logget ind som <strong>%s</strong>.

en: Login Name
da: Login Navn

en: Logins All Time
da: Total antal Logget ind

en: Logins This Month
da: Logget ind i denne måned

en: Logins Today
da: Logget ind i dag

en: Malaysian Ringgits
da: Malaysisk Ringgits

en: Manage the WordPress pages assigned to each required Paid Memberships Pro page.
da: Indstil hvilke Wordpress-sider som er tildelt hver af de påkrævede Paid Memberships Pro-side.

en: Member Checkout for %s at %s
da: Medlemsbetaling for %s hos %s

en: Member Links
da: Medlems Links

en: Members List
da: Medlemsliste

en: Membership
da: Medlemsskab

en: Membership %s
da: Medlems %s

en: Membership Account
da: Medlems-Konto

en: Membership Billing
da: Medlems-Regning

en: Membership Cancel
da: Medlems-Annullering

en: Membership Checkout
da: Medlems-Gå til Kassen

en: Membership Confirmation
da: Medlems-Bekræftigelse

en: Membership Expiration
da: Medlemskab Udløber

en: Membership Expires
da: Medlemskabet Udløber

en: Membership Fee
da: Medlemskabs-Gebyr

en: Membership Invoice
da: Medlems-Faktura

en: Membership Level
da: Medlemsniveau

en: Membership Level ID
da: Medlemsniveau ID

en: Membership Levels
da: Medlemsskabsniveauer

en: Membership Payment Failed For %s at %s
da: Betaling af Medlemsskab Fejlet for %s hos %s

en: Membership Payment Failed at %s
da: Betaling af Medlemsskab Fejlet hos %s

en: Membership Stats
da: Medlems-Statestikker

en: Membership expired email sent to %s.
da: Medlemsskab udløbet e-mail, sendt til %s.

en: Membership expires after %d %s.
da: Medlemsskabet udløber efter %d %s.

en: Membership expiring email sent to %s.
da: Medlemsskab udløber snart e-mail, sendt til %s.

en: Membership for %s at %s has been CANCELLED
da: Medlemskab for %s hos %s er blevet ANNULLERET

en: Membership for %s at %s has been changed
da: Medlemsskab for %s hos %s er blevet ændret

en: Membership has been cancelled
da: Medlemsskab er blevet annulleret

en: Membership level added successfully.
da: Medlemsskabniveau tilføjet succesfuldt.

en: Membership level deleted successfully.
da: Medlemskabsniveau slettet succesfuldt.

en: Membership level not found.
da: Medlemsskabsniveau ikke fundet.

en: Membership level updated successfully.
da: Medlemsskabniveau opdateret succesfuldt.

en: Memberships
da: Medlemsskaber

en: Memberships Discount Codes
da: Medlemsskab Rabatkode

en: Merchant ID
da: Forhandler ID

en: Message for Logged-in Non-members
da: Beskeder til ikke-medlemmer som er logget ind

en: Message for Logged-out Users
da: Besked til brugere der er logget ud

en: Message for RSS Feed
da: Besked til RSS Feed

en: Mexican Peso (&#36;)
da: Mexicansk Peso (&#36;)

en: Month
da: Måned

en: Month(s)
da: Måned(er)

en: Monthly
da: Månedelig

en: Monthly Recurring Revenue (MRR)
da: Månedligt Tilbagevendende Indtægter (MTI)

en: My Account
da: Min Konto

en: Name
da: Navn

en: Never
da: Aldrig

en: New Order
da: Ny Ordre

en: New Users
da: Nye Brugere

en: New Zealand Dollar (&#36;)
da: New Zealand Dollar (8#36;)

en: No
da: Nej

en: No - Hide excerpts.
da: Nej - Skjul uddrag

en: No invoices found.
da: Ingen Faktura Fundet.

en: No members found.
da: Ingen Medlemmer fundet.

en: No orders found.
da: Ingen ordre fundet.

en: No, keep my account
da: Nej, behold min konto

en: None
da: Ingen

en: Norwegian Krone
da: Norsk Krone

en: Not all currencies will be supported by every gateway. Please check with your gateway.
da: Ikke alt Valuta understøtter af alle gateways. - Kontroller venligst med din Gateway.

en: Notes
da: Noter

en: Obscure all but last 4 digits.
da: Skjul alle personlige oplysninger, undtagen de sidste 4 cifre

en: Old Members
da: Gamle Medlemmer

en: Only Filter PMPro Emails?
da: Filtrer Kun PMPro Emails?

en: Order
da: Ordre

en: Order deleted successfully.
da: Ordre blev slettet succesfuldt.

en: Order saved successfully.
da: Ordre gemt succesfuldt.

en: Orders
da: Ordrer

en: Other Settings
da: Andre Indstillinger

en: Other Stats
da: Andre Statestikker

en: Page Settings
da: Side Indstilinger

en: Pages
da: Sider

en: Password
da: Adgangskode

en: Past Invoices
da: Sidste Faktura

en: Pay by Check
da: Betal med Check

en: Payflow Pro currently only supports one-time payments. Users will not be able to checkout for levels with recurring payments.
da: Payflow Pro understøtter kun engangs betalinger. Brugere ville ikke have mulighed for at bruge Gå til kassen, med genoptagene betalinger.

en: Payflow integration currently does not support trial amounts greater than $0.
da: Payflow integration understøtter ikke prøveperioder der er større end $0.

en: Payflow integration currently only supports billing frequencies of 1 and billing periods of "Week", "Month" or "Year".
da: Payflow integration understøtter kun gentagende betalinger af 1 og per "Uge", "Måned" eller "År".

en: Payment
da: Betaling

en: Payment Gateway
da: Betalingsgateway

en: Payment Gateway &amp; SSL
da: Betalingsgateway &amp; SSL

en: Payment Information
da: Betalings-Information

en: Payment Method
da: Betalingsmetode

en: Payment Settings
da: Betalings Indstillinger

en: Payment Transaction ID
da: Betalings Transaktions ID

en: Payment Type
da: Betalingstype

en: Payment accepted.
da: Betaling accepteret.

en: Pending
da: Afventer

en: Philippine Pesos
da: Filippinsk Pesos

en: Phone
da: Telefon nr.

en: Please <a href="%s">login</a> to view this content. (<a href="%s">Register here</a>.)
da: Vær venlig at <a href="%s">Logge ind</a> for at læse dette indhold. (<a href="%s">Registrér dig her</a>.)

en: Please check the box to agree to the %s.
da: Sæt kryds i boksen, for at acceptere %s.

en: Please complete all required fields.
da: Udfyld venligst alle påkrævede felter.

en: Please contact the site owner or cancel your subscription from within PayPal to make sure you are not charged going forward.
da: Kontakt venligst hjemmesidens administrator eller annullér dit abonnement gennem PayPal, for at være sikker på at du ikke bliver trukket for beløbet fremover.

en: Please edit your levels
da: Redigér venligst dine niveauer

en: Please specify a level id.
da: Angiv venligst et niveau id.

en: Polish Zloty
da: Polsk Zloty

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Pounds Sterling (&pound;)
da: Pound Sterling (&pound;)

en: Predefined Date Range
da: Foruddefineret datointerval

en: Price
da: Pris

en: Private Key
da: Privat Nøgle

en: Processing...
da: Bearbejder...

en: Public Key
da: Offentlig Nøgle

en: Publishable Key
da: Publicérbar Nøgle

en: Randomly generated for you.
da: Tilfældig genereret til dig

en: Recurring Subscription
da: Gentagende Betalinger

en: Redirect all traffic from registration page to /susbcription/?
da: Omdiregér alt trafik fra Registrerings-siden til /registrering/?

en: Renew
da: Forny

en: Reports
da: Rapporter

en: Require Membership
da: Medlemskab er Påkrævet

en: Require Terms of Service on signups?
da: Kræv godkendelse af Vilkår og Betingelser ved registrering?

en: Required by this Gateway Option
da: Påkrævet af denne Gateway Indstilling

en: Revenue
da: Indtægter

en: SSL Seal Code
da: SSL Seal Kode

en: SSL Settings
da: SSL Indstillinger

en: Sales
da: Salg

en: Sales Tax
da: Moms

en: Sales and Revenue
da: Salg og Indtægter

en: Sales and Revenue (Testing/Sandbox)
da: Salg og Indtægter (Test/Sandkasse)

en: Sandbox/Testing
da: Sandkasse/Test

en: Save Order
da: Gem Ordre

en: Save Settings
da: Gem Indstillinger

en: Search
da: Søg

en: Search Discount Codes
da: Søg efter Rabatkoder

en: Search Levels
da: Søg Niveauer

en: Search Members
da: Søg Medlemmer

en: Search Orders
da: Søg Ordrer

en: Search all levels
da: Søg i alle Niveauer

en: Secret Key
da: Hemmelig Nøgle

en: Secret Word
da: Hemmeligt Ord

en: Select
da: Vælg

en: Send members emails
da: Send medlemmers email

en: Send the site admin emails
da: Send side admin emails

en: Set the duration of membership access. Note that the any future payments (recurring subscription, if any) will be cancelled when the membership expires.
da: Indstil varigheden af medlemskabet. - Bemærk, at eventuelle fremtidige betalinger (gentagende betalinger, hvis nogen) vil blive annulleret, når medlemskabet udløber.

en: Set up Your Account
da: Opsætning af din Konto

en: Set up the membership pages
da: Opret medlemssiderne

en: Set up your SSL certificate and payment gateway
da: Opsætning af dine SSL-certifikater og betalingsgateway

en: Should be subtotal + tax - couponamount.
da: Skal være subtotal + skat - rabatbeløb

en: Show
da: Vis

en: Show Billing Address Fields
da: Vis Regnings Adresse-felter.

en: Show Excerpts to Non-Members?
da: Vis Uddrag til ikke-medlemmer?

en: Sign Up for !!name!! Now
da: Tilmeld !!name!! nu

en: Signups
da: Registreringer

en: Signups vs. Cancellations
da: Registreringer vs Annulleringer

en: Silent Post URL
da: Skjul Post URL

en: Sorry, your request could not be completed - please try again in a few moments.
da: Beklager, din anmodning kunne ikke gennemføres - Prøv venligst igen om lidt.

en: South African Rand
da: Syd Afrikansk Rand

en: South Korean Won
da: Syd Korea Won

en: Start Date
da: Startdato

en: Starts
da: Starter

en: State
da: Region

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.
da: Stripe behøver ikke nogen faktura-adresse felter. Vælg 'Nej' for at skjule dem på Gå til Kassen side.

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.<br /><strong>If No, make sure you disable address verification in the Stripe dashboard settings.</strong>
da: Stripe behøver ikke regnings adresse-felter. Vælg 'Nej' for at skjule dem på Gå til kassen siden.<br/><strong>Hvis Nej, så vær sikker på, at du har deaktiveret bekræftigelse i Stripe Kontrolpanel Indstillingerne.</strong>

en: Stripe integration currently does not support billing limits. You can still set an expiration date below.
da: Stripe integration understøtter ikke faktura begrænsninger. Du kan stadig sætte en udløbsdato på nedenfor.

en: Stripe integration currently does not support trial amounts greater than $0.
da: Stripe integration understøtter ikke prøveperioder der er større en $0.

en: Stripe integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
da: Integration med Stripe understøtter kun betalingsperioder af "Måneder" eller "År".

en: Stripe integration currently only supports billing periods of "Week", "Month" or "Year".
da: Stripe integration understøtter kun gentagende betalinger per "Uge", "Måned" eller "År".

en: Sub Total
da: Subtotal

en: Submit and Check Out
da: Anvend og Gå til Kassen

en: Submit and Confirm
da: Anvend og Bekræft

en: Submit and Pay with 2CheckOut
da: Anvend og Betal med 2CheckOut

en: Subscription
da: Abonnement

en: Subscription Information
da: Abonnements Information

en: Subscription Transaction ID
da: Abonnements Transaktion ID

en: Swedish Krona
da: Svensk Krone

en: Taiwan New Dollars
da: Taiwan New Dollar

en: Tax
da: Skat

en: Tax State
da: Moms sats

en: Testing Only
da: Kun til Test

en: Thank you for your membership to %s. Your %s membership is now active.
da: Vi takker dig for dit medlemsskab hos %s. - Dit %s medlemsskab er nu aktivt.

en: That email address is already taken. Please try another.
da: Denne e-mail adresse er allerede i brug. - Prøv med en anden.

en: That username is already taken. Please try another.
da: Dette brugernavn er allerede i brug. - Prøv et andet.

en: The %s code has been applied to your order.
da: Denne %s kode er blevet tilføjet til din ordre.

en: The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.
da: Denne <strong>%s</strong> kode er blevet tilføjet til din ordre.

en: The <strong>total</strong> number of recurring billing cycles for this level, including the trial period (if applicable) but not including the initial payment. Set to zero if membership is indefinite.
da: Det <strong>totale</strong> antal af gentagende faktura cykluser for dette niveau, herunder prøveperioden (hvis relevant), men ikke inkluderet i den første betaling. Sæt til nul, hvis medlemskabet er ubegrænset.

en: The PayPal Token was lost.
da: PayPal Token gik tabt.

en: The amount to be billed one cycle after the initial payment.
da: Det beløb, der faktureres den ene cyklus efter den oprindelige betaling.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Braintree.
da: Betalingsdetaljer for nogen af dine medlemsniveauer, undersøttes ikke af Braintree.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Payflow.
da: Betalingsdetaljer for nogle af dine medlemsniveauer, understøttes ikke af Payflow.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Stripe.
da: Betalingsdetaljer, for nogle af dine medlemsniveauer, understøttes ikke af Stripe.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by TwoCheckout.
da: Betalingsdetaljer for nogle af dine medlemsskabniveauer, understøttes ikke af TwoCheckout.

en: The billing details for this level are not supported by 2Checkout. Please review the notes in the Billing Details section below.
da: Betalingsdetaljer for dette niveau understøttes ikke af 2Checkout. - Gennemgå venligst oplysningerne i sektionen Betalingsdetaljer herunder.

en: The billing details for this level are not supported by Braintree. Please review the notes in the Billing Details section below.
da: Betalingsdetaljer for dette niveau understøttes ikke af Braintree. - Gennemgå venligst oplysningerne i sektionen Betalingsdetaljer herunder.

en: The billing details for this level are not supported by Payflow. Please review the notes in the Billing Details section below.
da: Betalingsdetaljer for dette niveau understøttes ikke af Payflow. - Gennemgå venligst oplysningerne under sektionen Betalingsdetajler.

en: The billing details for this level are not supported by Stripe. Please review the notes in the Billing Details section below.
da: Betalingsdetaljer, for dette niveau, understøttes ikke af Stripe. - Gennemgå venligst oplysningerne under sektionen Betalingsdetaljer.

en: The discount code could not be found.
da: Denne rabatkode kunne ikke findes.

en: The email address entered is in an invalid format. Please try again.
da: Den indtastede e-mail adresse er i et ugyldigt format. - Prøv igen.

en: The following pages have been created for you
da: De følgende sider, er blevet oprettet til dig

en: The initial amount collected at registration.
da: Det første beløb der opkræves ved registrering.

en: The levels with issues are highlighted below.
da: De niveauer der er problemer med, er fremhævet herunder.

en: The new level is %s.
da: Det nye niveau er %s.

en: The new level is %s. This membership is free
da: Det nye niveau er %s. - Dette medlemsskab er gratis

en: The price for membership is <strong>%s every %d %s</strong>.
da: Prisen for medlemskabet er <strong>%s hver %d %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s per %s</strong>.
da: Prisen for medlemskabet er <strong>%s pr %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s</strong> now
da: Prisen for medlemskabet er <strong>%s</strong>

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%d. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
da: Der opstod en fejl, ved annullering af abonnementet for bruger med ID=%d. - Du bliver nødtil at kontrollere din betalingsgateway, for at se, om deres betaling stadig er aktiv.

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%s. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
da: Der er sket en fejl, ved annullering af abonnement for bruger med ID=%s. Du skal nok kontrollere din betalingsgateway, for at se om deres abonnementet stadigvæk er aktivt.

en: There were errors updating the level values:
da: Der opstod fejl i at opdatere niveauværdier:

en: This Month
da: Denne Måned

en: This Year
da: Dette År

en: This content is for !!levels!! members only. <a href="%s">Register here</a>.
da: Dette indhold er kun for !!levels!! medlemmer. <a href="%s">Registrér dig her</a>.

en: This content is for !!levels!! members only. Visit the site and log in/register to read.
da: Dette indhold er kun for !!levels!! medlemmer. Besøg siden og log ind eller tilmeld dig for at se indholdet.

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Log In</a> <a href="%s">Register</a>
da: Dette indhold er kun for !!levels!! medlemmer.<br /><a href="%s">Log Ind</a> eller <a href="%s">Tilmeld dig her</a>

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Register</a>
da: Dette indhold er kun for !!levels!! medlemmer.<br /><a href="%s">Tilmeld dig her</a>

en: This content is for members only. Visit the site and log in/register to read.
da: Dette indhold er kun for medlemmer. - Besøg siden og log ind/registrer for at se mere.

en: This discount code does not apply to this membership level.
da: Denne rabatkode kan ikke tilføjes til dette medlemsskabsniveau.

en: This discount code expired on %s.
da: Denne rabatkode udløber den %s.

en: This discount code goes into effect on %s.
da: Denne rabatkode træder i kraft den %s.

en: This discount code is no longer valid.
da: Denne rabatkode er ikke længere gyldig.

en: This discount code is okay.
da: Denne rabatkode er okay.

en: This gateway option is in beta. Some functionality may not be available. Please contact Paid Memberships Pro with any issues you run into. <strong>Please be sure to upgrade Paid Memberships Pro to the latest versions when available.</strong>
da: Denne gateway funktion er i beta. Nogle funktioner er nok ikke tilgængelig. Venligst kontakt Paid Memberships Pro med de problemer, du oplever. <strong>Husk at opgradere Paid Memberships Pro til den seneste version, når det er tilgængeligt.</strong>

en: This membership does not expire
da: Dette medlemsskab udløber ikke

en: This membership will expire on %s
da: Dette medlemsskab udløber den %s

en: This membership will expire on %s.
da: Dette medlemskab udløber den %s.

en: This message replaces the post content for logged-out visitors.
da: Denne besked erstatter dette indlægs indhold for besøgende der er logget ud.

en: This message replaces the post content for non-members. Available variables
da: Denne besked erstatter dette indlægs indhold for ikke-medlemmer. Forskellige variabler er tilgængelig

en: This message replaces the post content in RSS feeds.
da: Denne besked erstatter indlæggets indhold i RSS feeds.

en: This post is already protected for this level because it is within a category that requires membership.
da: Dette indlæg er allerede beskyttet for dette niveau, idet der er angivet en kategori hvor medlemsskab er påkrævet.

en: This subscription is not recurring. So you don't need to update your billing information.
da: Dette abonnement er ikke gentagene. - Så du behøver ikke at opdatere dine betalingsinformationer.

en: This will be generated when you save.
da: Dette ville blive genereret, når du gemmer.

en: To
da: Til

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to set your 2Checkout INS URL
da: For at kunne integrere fuldt ud med 2Checkout, sørg for at sætte din 2Checkout INS URL

en: To fully integrate with Authorize.net, be sure to set your Silent Post URL to
da: For at kunne integrere fuldt ud med Authorize.net, sørg for at sætte din Silent Post URL til

en: To fully integrate with Braintree, be sure to set your Web Hook URL to
da: For at kunne integrere fuldt ud med Braintree, sørg for at sætte din Silent Post URL til

en: To fully integrate with PayPal, be sure to set your IPN Handler URL to
da: For at integrere fuldt ud med PayPal, sørg for at du har sat din IPN Handler URL til

en: To fully integrate with Stripe, be sure to set your Web Hook URL to
da: For at kunne integrere fuldt ud med Stripe, sørg for at sætte din web Hook URL til

en: To hide ads in your template code, use code like the following
da: For at skjule reklamer i din template kode, brug følgende

en: To modify the appearance of system generated emails, add the files <em>email_header.html</em> and <em>email_footer.html</em> to your theme's directory. This will modify both the WordPress default messages as well as messages generated by Paid Memberships Pro. <a title="Paid Memberships Pro - Member Communications" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/documentation/member-communications/">Click here to learn more about Paid Memberships Pro emails</a>.
da: Hvis du vil ændre udseendet af systemets genererede e-mails, tilføj filerne <em>email_header.html</em> og <em>email_footer.html</em> til din tema mappe. Dette vil ændre både WordPress standard beskeder samt meddelelser som genereres af Paid  Memberships Pro.<a title="Paid medlemskaber Pro - Medlber Communications" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/documentation/member-communications/">Klik her for at lære mere om Paid Memberships Pro emails</a>.

en: Today
da: I dag

en: Total Billed
da: Regning total

en: Total Logins
da: Logget ind Total

en: Total Views
da: Total Visninger

en: Total Visits
da: Total Besøgende

en: Transaction IDs
da: Transaktion ID'er

en: Transaction Key
da: Transaktions Nøgle

en: Transaction Security Key
da: Transaktion Sikkerheds Nøgle

en: Trial Billing Amount
da: Prøveperiode Beløb

en: Trial Cycle
da: Prøveperiode-Cyklus

en: Trial ending email sent to %s.
da: Prøveperiode slutter e-mail, sendt til %s.

en: Turkish Lira
da: Tyrkisk Lira

en: US only. If values are given, tax will be applied for any members ordering from the selected state.<br />For non-US or more complex tax rules, use the <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/10/non-us-taxes-paid-memberships-pro/">pmpro_tax filter</a>.
da: Kun for US. Hvis værdien er sat korret op, så vil skat blive tilføjet til hvilken som helst medlems ordre fra den valgte stat.<br> For ikke-US eller mere komplekse skatte regler, brug dette <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/10/non-us-taxes-paid-memberships-pro/">pmpro_tax filter</a>.

en: Unknown error generating account. Please contact us to set up your membership.
da: Ukendt fejl under oprettelse af konto. Kontakt venligst support for at få hjælp til at sætte dit medlemsskab op.

en: Unknown error: Authorization failed.
da: Ukendt fejl: Godkendelse fejlet.

en: Unknown error: Initial payment failed.
da: Ukendt fejl: Indledende betaling mislykkedes.

en: Unknown error: Payment failed.
da: Ukendt fejl. Betaling fejlet.

en: Update
da: Opdatér

en: Update Billing Information
da: Opdatér Betalingsinformationer

en: Use SSL
da: Brug SSL

en: Use reCAPTCHA?
da: Brug reCAPTCHA?

en: Use the "Nuclear Option" to use secure (HTTPS) URLs on your secure pages. Check this if you are using SSL and have warnings on your checkout pages.
da: Brug "Nuclear Funktion" for at sikre (HTTPS) URLs på dine sikre sider. Kryds her hvis du bruger SSL og får advarsler på dine Gå til kassen sider.

en: User
da: Bruger

en: User Forum
da: Brugerforum

en: User ID
da: Bruger ID

en: User ID not found.
da: Bruger ID ikke fundet.

en: User is not paying.
da: Bruger betaler ikke.

en: Username
da: Brugernavn

en: Uses
da: Forbrug

en: Vendor
da: Sælger

en: Vietnamese Dong
da: Vietnamesisk Dong

en: View All Invoices
da: Se Alle Fakturaer

en: View Invoice
da: Se Faktura

en: View Your Membership Account &rarr;
da: Se Din Medlemsskabs-Konto &rarr;

en: Views All Time
da: Visninger Totalt

en: Views This Month
da: Visninger i denne måned

en: Views Today
da: Visninger i dag

en: Visits All Time
da: Besøgende Totalt

en: Visits This Month
da: Besøgende i denne måned

en: Visits Today
da: Besøgende i dag

en: Visits, Views, and Logins
da: Besøgende, Visninger, og Logget Ind

en: Visits, Views, and Logins Report
da: Besøgende, Visninger, og Logget Ind Rapport

en: We Accept %s
da: Vi accepterer %s

en: We accept %s
da: Vi accepterer %s

en: We do not recommend using PayPal Standard. We suggest using PayPal Express, Website Payments Pro (Legacy), or PayPal Pro (Payflow Pro). <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/09/read-using-paypal-standard-paid-memberships-pro/">More information on why can be found here.</a>
da: Vi anbefaler ikke, at bruge Paypal Standard. Vi anbefaler at bruge PayPal Express, Website Payments Pro (Legacy), eller PayPal Pro (Payflow Pro). <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/09/read-using-paypal-standard-paid-memberships-pro/">Mere information om hvorfor, kan findes her.</a>

en: Week
da: Uge

en: Week(s)
da: Uge(r)

en: Who to write the check out to. Where to mail it. Shown on checkout, confirmation, and invoice pages.
da: Hvem skal checken udskrives til. Hvor skal den sendes til. Vises ved Gå til kassen, bekræftigelse, og faktura sider.

en: Within a Date Range
da: Inden for et datointerval

en: Within a Level
da: Indenfor et Niveau

en: Within a Status
da: Indenfor en Status

en: Year
da: År

en: Year(s)
da: År

en: Yes
da: Ja

en: Yes (with JavaScript redirects)
da: Ja (med JavaScript omdirigering)

en: Yes - All memberships.
da: Ja - Alle medlemsskaber.

en: Yes - Free memberships only.
da: Ja - Kun for gratis medlemsskab.

en: Yes - Show excerpts.
da: Ja - Vis uddrag

en: Yes, cancel my account
da: Ja, Annuller min Konto

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
da: Du er logget ind som <strong>%s</strong>. - Hvis du gerne ville bruge en anden konto til dette medlemsskab, <a href="%s">log ud nu</a>.

en: You do not have permissions to perform this action.
da: Du har ikke tilladelse til at udføre denne handling.

en: You have selected the <strong>%s</strong> membership level.
da: Du har valgt <strong>%s</strong> medlemsskabniveau.

en: You must <a href="%s">set up a Payment Gateway</a> before any payments will be processed.
da: Du er nød til at angive en <a href="%s">Betalings Gateway</a> før nogen betalinger kan blive behandlet.

en: You will need to create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to
da: Du er nød til at oprette en "Plan" i dit Braintree kontrolpanel med de samme indstillinger og hvor "Plan ID" er sat til

en: Your advanced settings have been updated.
da: Dine advancerede indstillinger er blevet opdateret.

en: Your billing information has been udpated at %s
da: Dine betalingsinformationer er blevet opdateret hos %s

en: Your email addresses do not match. Please try again.
da: Dine e-mail adresser er ikke ens. - Prøv igen

en: Your first %d payments will cost %s.
da: Din første %d betaling ville koste %s.

en: Your first payment will cost %s.
da: Din første betaling ville koste %s.

en: Your membership at %s has been CANCELLED
da: Dit medlemskab hos %s er blevet ANNULLERET

en: Your membership at %s has been changed
da: Dit medlemsskab hos %s er belvet ændret

en: Your membership at %s has ended
da: Dit medlemskab hos %s er stoppet

en: Your membership at %s will end soon
da: Dit medlemsskab hos %s vil snart stoppe

en: Your membership confirmation for %s
da: Bekræftigelse af dit medlemskab  for %s

en: Your membership has been cancelled
da: Dit medlskabskab er blevet annulleret

en: Your membership has been cancelled.
da: Dit medlemsskab er blevet annulleret.

en: Your membership is <strong>active</strong>.
da: Dit medlemskab er <strong>aktiv</strong>.

en: Your membership status has been updated - Thank you!
da: Dit medlemsskabs status er blevet opdateret. - Mange tak!

en: Your passwords do not match. Please try again.
da: Dine adgangskoder er ikke ens. Prøv igen.

en: Your payment has been submitted to PayPal. Your membership will be activated shortly.
da: Din Betaling er blevet tilføjet til PayPal. Dit medlemskab bliver aktiveret inden for kort tid.

en: Your payment has been submitted. Your membership will be activated shortly.
da: Din betaling er blevet tilføjet. - Dit medlemsskab vil blive aktiveret inden for kort tid.

en: Your payment settings have been updated.
da: Dine betalings-indstillinger er blevet opdateret.

en: Your payment subscription is managed by PayPal. Please <a href="http://www.paypal.com">login to PayPal here</a> to update your billing information.
da: Dit betalings-abonnement bliver styret af PayPal. Venligst <a href="http://www.paypal.com">login til PayPal her</a> for at opdatere dine betalingsinformationer.

en: Your payment was accepted, but there was an error setting up your account. Please contact us.
da: Din betaling er accepteret. Men der opstod en fejl, med at sætte din konto op. - Kontakt venligst support.

en: Your trial at %s is ending soon
da: Din prøveperiode hos %s stopper snart

en: Your&nbsp;Level
da: Dit&nbsp;Niveau

en: abbreviation, e.g. "PA"
da: forkortelse, e.g. "PA"

en: and
da: og

en: change
da: Skift

en: click here to let us generate them for you
da: Klik her, for at lade Paid Memberships Pro generere dem for dig

en: copy
da: kopier

en: decimal, e.g. "0.06"
da: decimal, e.g "0.06"

en: delete
da: Slet

en: deleted
da: slettet

en: e.g. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.
da: e.g. PayPal Express, PayPal Standard. Kreditkort.

en: e.g. Visa, MasterCard, AMEX, etc
da: e.g Visa, MasterCard. AMEX, etc

en: edit
da: Redigér

en: edit page
da: redigér side

en: ending in
da: stopper om

en: every
da: alle

en: filter by
da: Filtreret efter

en: for the first
da: for det første

en: logout
da: Log ud

en: membership has been cancelled
da: medlemsskabet er blevet annulleret

en: multisite only
da: Kun multisider

en: not changing?
da: ændres ikke?

en: optional
da: valgfri

en: per
da: pr

en: reCAPTCHA Private Key
da: reCAPTCHA Privat Nøgle

en: reCAPTCHA Public Key
da: reCAPTCHA Offentlig Nøgle

en: reCAPTCHA failed. (%s) Please try again.
da: reCAPTCHA fejlet. (%s) - Prøv igen.

en: selected
da: valgte

en: subscription payments
da: Abonnements-betalinger

en: view page
da: se side

en: what's this?
da: hvad er det?

en: when a member checks out.
da: Når et medlem går til Kassen

en: when a user cancels his or her account.
da: når en bruger annullerer hans eller hendes konto.

en: when a user updates his or her billing information.
da: når en bruger opdaterer hans eller hendes betalingsinformationer.

en: when an admin changes a user's membership level through the dashboard.
da: Når en admin ændrer en bruger's medlemsskabsniveau via kontrolpanel.
